NAUKA PŁYWANIA

Pływając korzystnie wpływamy na nasze zdrowie, hartujemy i przeciwdziałamy przeziębieniom, ale również podnosimy sprawność układu ruchu bez obciążania układu kostnego. Pływanie łączy w sobie wiele zalet: odpręża, relaksuje, koi nerwy, pozwala spalić zbędne kalorie i modelować sylwetkę.
Oferujemy grupowe kursy pływackie jak również indywidualne zajęcia. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra. Ogromny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych podopiecznych oraz dbamy, aby nauce towarzyszyła zabawa i dobry humor. Program nauczania pływania obejmuje adaptację wstępną do środowiska wodnego i naukę podstawowych umiejętności pływackich .

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno! Jeśli nie umiesz pływać, nie pozwól by coś tak wspaniałego ominęło Cię w życiu.


NAUKA PŁYWANIA DLA DZIECI

Nauka pływania dla dzieci w grupie wiekowej 3-6 lat i 7-14 lat (6-10 osób)
- PNP - Podstawowa Nauka Pływania - etap I
- KONTYNUACJA PŁYWANIA - etap II
- DOSKONALENIE PŁYWANIA - etap III

Zajęcia tego typu mają na celu oswojenie dzieci z wodą poprzez wstępne ich zaadaptowanie do środowiska wodnego. Adaptacja ta wiąże się przede wszystkim z przystosowaniem receptorów wzrokowych, słuchowych i czuciowych małego dziecka do odmiennych warunków, w jakich odbywa się zdobywanie nowych umiejętności ruchowych.

czas zajęć w grupie 3-6 lat: 30 min
czas ogólny : 60 min

czas zajęć w grupie 7-14 lat: 45 min
czas ogólny: 70 min

Podczas zajęć grupowych na basenie sektor atrakcji jest zarezerwowany dla użytkowania ogólnodostępnego.

UWAGA !

18 lutego 2018 r. rozpoczynamy nabór na KURS NAUKI PŁYWANIA I KONTYNUACJI DLA DZIECI 3-6 lat i 7-14 lat. Do 16 lutego 2018 r.  przyjmujemy zapisy i wpłaty całkowite za kurs, ewentualnie wpłaty zaliczki (100 zł - kontynuacja nauki i 150 zł- nauka początkowa ) przyjmuje recepcja Klubu tel. 34 377 07 07.  Spotkanie organizacyjne w dniu 16.02.2018 o godz. 17.00.

GRUPY:

Niedziela instruktor Maciej Dłubała:
-   9:00 - PNP - Podstawowa Nauka Pływania - etap I  WIEK 7-14 L.
- 10:00 - PNP - Podstawowa Nauka Pływania - etap I  WIEK 3-6 L 
- 11:00 - KONTYNUACJA PŁYWANIA - etap II - WIEK 3-6 L.
- 12:00 - DOSKONALENIE PŁYWANIA - etap III - WIEK 7-14 L.
- 13:00 - DOSKONALENIE PŁYWANIA - etap III - WIEK 3-6 L.

Środa, instruktor Maciej Łojewski:
- 16:45 - PNP - Podstawowa Nauka Pływania - etap I - WIEK 3-6 L.
- 17:30 - PNP - KONTYNUACJA PŁYWANIA - etap II - WIEK 7-14 L.

DANE DO PRZELEWU:

Firma CONCEPT
ul. Brzeźnicka 46 B
42-200 Częstochowa
numer konta: 77 1540 1014 2101 7306 8099 0003

WARUNKI (PROCEDURA) ROZPOCZĘCIA I PROWADZENIA KURSÓW – NAUKI PŁYWANIA DLA DZIECI W GRUPIE

Harmonogram kursów nauki pływania - 18 WRZESIEŃ 2016

 

 

NAUKA PŁYWANIA DLA DOROSŁYCH

Opanowałeś/łaś naukę pływania w stopniu dobrym lub chcesz zacząć przygodę z wodą od początku- teraz możesz wybrać dla siebie odpowiedni Kurs Pływania określonym stylem w zależności od swoich preferencji i oczekiwań. Jesteś zdolny/a nauczyć się pływania każdym stylem. Potrzebna jest jedynie Twoja decyzja i poświęcenie ok. 15 godzin. Resztę pozostaw Trenerowi.
Zalecamy po PNP ( Podstawowej Nauce Pływania ) wybranie jako pierwszego - naukę i doskonalenie stylu grzbietowego, potem styl dowolny czyli kraul, następnie styl klasyczny- „żabka” oraz jako jeden z trudniejszych ale efektownych podczas pływania na kąpielisku styl motylkowy czyli „delfin”.
Jeżeli pływasz bardzo dobrze, a chciałbyś/chciałabyś dodatkowo poprawić technikę pływania (podobnie jak jazda samochodem po dłuższej przerwie), wtedy wybór stylu jest obojętny.

KURSY DO WYBORU:

1. PNP - Podstawowa Nauka Pływania
2. Doskonalenie pływania
3. Styl Grzbietowy
4. Styl Dowolny – kraul
5. Styl Klasyczny – żabka
6. Styl Motylkowy – delfin

Korzyści:

pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych ćwiczeń fizycznych,
systematyczne uprawianie pływania poprawia stan zdrowia,
zabezpiecza przed nieszczęśliwymi wypadkami w wodzie,
uodparnia organizm,
wzmacnia mięśnie i stawy,
doskonali układ krążenia i oddychania,
kształtuje prawidłową postawę ciała,
oprócz doskonalenia cech motorycznych, wpływa także na kształtowanie cech psychicznych: odwaga, siła woli, zdyscyplinowanie oraz systematyczność i poczucie obowiązku,
umiejętność pływania umożliwia również uprawianie wszelkiego rodzaju zabaw, gier oraz sportów rekreacyjnych na wodach otwartych: żeglarstwo, surfing, kajakarstwo, nurkowanie itp.

czas zajęć: 45 min
czas ogólny : 70 min

 

 

NAUKA INDYWIDUALNA

Zajęcia, w których na jednego instruktora przypada od 1 do 2 kursantów. Jest to najbardziej intensywna forma zajęć dzięki indywidualizacji. Lekcje indywidualne przeznaczone są dla osób, które odczuwają znaczny lęk przed wodą, chcą szybko nauczyć się pływać, chcą poprawić technikę pływania i skorygować błędy, nauczyć się wybranego stylu pływania, przygotować się do egzaminu z pływania, bądź też chcą mieć swojego osobistego trenera pływania. Indywidualna nauka pływania niesie za sobą zdecydowanie więcej korzyści i satysfakcji.

Czas trwania kursu to ok. 15 zajęć, jednakże uzależniony jest od zdolności psychoruchowych danej osoby, systematyczności uczestniczenia w lekcjach pływania, zaangażowania oraz wytrwałości i cierpliwości.
Gwarantujemy szybkie efekty i postępy ćwiczących.

czas zajęć: 45 min
czas ogólny: 70 min