MAGIC BAR to statyczny, wytrzymałościowo - aerobowy trening z wykorzystaniem sztang
o zróżnicowanym obciążeniu. Systematyczne ćwiczenia mają na celu rzeźbienie, wzmacnianie
i budowanie mięśni, które rozwijane są podczas typowego treningu siłowego. Intensywny trening ze sporą ilością powtórzeń sprawia, iż podczas ćwiczeń intensywnie spalana jest tkanka tłuszczowa przy jednoczesnym angażu grup mięśniowych. Według badań naukowych wzmożone spalanie kalorii trwa jeszcze 12h po zakończeniu treningu Magic Bar.

Magic Bar polecany jest szczególnie tym, którzy pragną wzmocnić swoją sylwetkę oraz pięknie podkreślić i lekko wyrzeźbić kształt ramion, ud, brzucha oraz pośladków. Trening pozwala nam wyrzeźbić mięśnie, których tak naprawdę nie mamy szans wzmocnić ich uczestnicząc w zajęciach wzmacniających.

W zajęciach Magic Bar może uczestniczyć każdy bez względu na wiek i płeć. Ćwiczenia można dostosować zarówno dla osób młodych, w średnim wieku i starszych. Zróżnicowanie ciężaru sztangi pozwala na pełną indywidualizację każdego treningu. Puszczana podczas zajęć muzyka i ustalona choreografia powtarzana jest przez okres ok. 3 miesięcy. Dzięki temu uczestnik ma szansę zapamiętać następujące po sobie ćwiczenia (świadomość następujących po sobie ruchów). Trening nie wymaga również dobrej koordynacji ruchowej, szybkości, zwinności i świetnej elastyczności - uczestnik nie musi obawiać się że nie zdąży wykonać danego ruchu.