Masaże klasyczne

Masaż klasyczny jest formą ręcznego oddziaływania na tkanki w rozluźniającym ułożeniu osoby masowanej, a polega na zastosowaniu kilku określonych ruchów wykonywanych w ustalonej kolejności.

Masaże relaksacyjne

Masaż relaksacyjny oparty jest na technikach masażu klasycznego i ma działanie relaksujące i odprężające. Rozluźnia nadmiernie napięte pod wpływem stresu i pracy mięśnie, co zapewnia usprawnienie pracy całego organizmu między innymi poprzez uzyskanie stanu głębokiego odprężenia, poprawę krążenia...

Masaże orientalne

Masaż orientalny jest formą oddziaływania na tkanki w rozluźniającym ułożeniu osoby masowanej, a polega na zastosowaniu kilku określonych ruchów wykonywanych w ustalonej kolejności.

Masaże wspomagające odchudzanie

Skutkiem masażu wspomagającego odchudzanie jest rozbicie i rozdrobnienie tkanki tłuszczowej. Zabieg usuwa z organizmu toksyny a skóra staje się lepiej ukrwiona. Elementy te przyspieszają przemianę materii. Masaż zbawiennie wpływa na wzmocnienie mięśni i stawów tym bardziej, gdy są obciążone nadwagą....

Refleksologia

Refleksologia jest nauką o refleksach czy meridianach, znajdujących się w stopach, dłoniach, twarzy i głowie, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami naszego ciała. To co w naszym ciele jest nadpobudliwe lub nie domaga zostaje zrównoważone. Refleksologia nie jest masażem...

Zabiegi prozdrowotne

Zabiegi prozdrowotne - terapia holistyczna oprócz głębokiego relaksu, wyciszenia i rozluźnienia ciała przynosi efekty zdrowotne: wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi ból i napięcie oraz przywraca sprawność ruchową.

Masaż twarzy

Masaż twarzy ma ogromne znaczenie dla jej wyglądu, a także dla naszego samopoczucia. Pobudza krążenie, poprawia koloryt i napięcie skóry, odstresowuje i odpręża. Prawidłowo wykonany otwiera pory i powoduje, że kosmetyki lepiej się wchłaniają, a substancje odżywcze docierają do głębszych partii skóry. Wygładza cerę , poprawia jej napięcie, działa liftingująco i modeluje owal buzi. W niektórych wypadkach Masaż twarzy może być skutecznym remedium na bóle migrenowe, bezsenność, ból zatok czy szczęki.

Masaż rozluźnia mięśnie, których napięcie przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Napięte mięśnie mogą zwężać światło naczyń krwionośnych, przez co ograniczają dopływ krwi i innych płynów do tkanek. W wyniku tego nie otrzymują one ważnych substancji odżywczych, a odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii jest również utrudnione. Tym wszystkim negatywnym efektom zapobiega masaż, rozluźniając skurczoną i sztywną tkankę łączną. Skóra staje się również bardziej sprężysta i ujędrniona. Masujące ruchy umożliwiają uporządkowanie splątanych włókien kolagenowych i elastynowych, które naturalnie budują jej strukturę.
W kosmetyce masaż stanowi podstawę niemal każdego zabiegu, przygotowuje skórę do dalszych etapów oraz koi ją po zakończeniu całego procesu.

cena 50 zł / czas: 30 min

Masaże sportowe

To intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Odpowiednia stymulacja i rozgrzanie mięśnia przed treningiem oraz zawodami nie tylko zapobiega kontuzjom ale również poprawia jego możliwości.

Masaż sportowy spełnia trzy podstawowe funkcje:

Rozgrzewającą.
Regeneracyjną.
Leczniczą.

Przeciwwskazania:

ostre i podostre stany zapalne stawów i ścięgien;
przerwanie ciągłości skóry;
wczesny okres po złamaniu, skręceniu;
wylewy krwawe w stawach i mięśniach występujące po urazie, zapalenie żył, zmiany dermatologiczne.

W sporcie stosuje się następujący podział masażu sportowego:

Masaż treningowy
Wykonuje się go w całym okresie treningowo startowym. Celem masażu jest podnoszenie poziomu zdolności zawodnika do pracy, zwiększenie możliwości czynnościowych jego organizmu oraz modyfikację działalności mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego.

Masaż przed zawodami
Wykonuje się go w okresie między ostatnim masażem treningowym, a dniem startu w zawodach. Celem tego masażu jest uzyskanie przez zawodnika jak najlepszej psychofizycznej gotowości startowej. Masaż przed zawodami wykonuje się w formie masażu całościowego.

Masaż startowy
Wykonywany jest przed startem. Poprzedza rozgrzewkę. Celem tego masażu jest jak najlepsze przygotowanie aparatu ruchowego do wysiłku.

Masaż powysiłkowy
Wykonuje się go między startami i od razu po zawodach sportowych. Celem tego masażu jest rozluźnienie mięśni, powięzi i stawów , przyspieszenie regeneracji, zapobieganie zakwasom i przywrócenie w jak najkrótszym czasie gotowości zawodnika do podejmowania kolejnych wysiłków.

Masaż podtrzymujący
Wykonuje się go w przerwie w regularnych treningach. Wtedy gdy zawodnicy nie trenują lub znacznie zmniejszają obciążenia treningowe. Celem jego jest utrzymanie sprawności fizycznej sportowca na jak najlepszym poziomie.

 - masaż treningowy:     całościowy / częściowy

                                        60 min /  30 min
                                         120 zł / 60 zł

- masaż przed zawodami    60 min / 30 min
                                         120 zł / 60 zł

- masaż startowy               60 min / 30 min
                                         120 zł / 60 zł

- masaż powysiłkowy         60 min / 30 min
                                         120 zł / 60 zł

- masaż podtrzymujący     60 min / 30 min
                                        120 zł / 60 zł