Masaż klasyczny - leczniczy

Masaż klasyczny jest formą ręcznego oddziaływania na tkanki w rozluźniającym ułożeniu osoby masowanej, a polega na zastosowaniu kilku określonych ruchów wykonywanych w ustalonej kolejności. Wpływa doskonale na wygląd skóry, zwiększa jej napięcie, przez co staje się ona gładsza i bardziej sprężysta. Działa również na krążenie w tkankach i stymuluje zakończenia nerwowe w skórze.

Zwiększony dopływ krwi sprawia, że większa ilość tlenu i składników odżywczych jest dostarczona do tkanek, poprawiając ich stan. Masaż klasyczny powoduje rozluźnienie mięśni uwalniając od zbędnego napięcia i dzięki temu łagodzi ból z tym związany. Zabiegi powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze, a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, zwiększa się ich elastyczność. Zabiegi masażu mają wpływ na łagodzenie napięć i stresów, redukcji stanów nerwicowych, a także różnego rodzaju bólów, w tym także migrenowych. Masaż działa również znakomicie na wszelkiego rodzaju blizny.
Masaż klasyczny może być wykonywany całościowo ( masowane będą obszary karku, pleców, kończyn dolnych, jamy brzusznej, klatki piersiowej, kończyn górnych i twarzy) lub częściowo ( masowany jest tylko wybrany obszar np. same plecy i kark).

cena masażu całościowego - 100 zł / czas : 90 min
cena masażu częściowego - 60 zł / czas : 45 min

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny powoduje przyrost tkanki mięśniowej i siły mięśniowej.
Stosowany jest w leczeniu skutków zmęczenia mięśni spowodowanych dużym wysiłkiem fizycznym. Dlatego też, jest on rozpowszechniony w środowisku sportowym, gdzie zapobiega uszkodzeniom różnego rodzaju mięśni, które ulegają nadwyrężeniu podczas treningów sportowych.

Masaż izometryczny używany jest ponadto, jako:

rodzaj rehabilitacji uszkodzonych, bądź unieruchomionych kończyn,
masaż wyszczuplający (redukujący tkankę tłuszczową)
masaż powodujący wzrost masy mięśniowej, nadający określonym częściom ciała pożądany przez nas kształt (bez konieczności wykonywania wysiłku fizycznego).

cena: 90 zł / czas: 60 min

Masaż klasyczny z okładem borowinowym

Borowina nazywana jest "czarnym złotem" ze względu na bogactwo substancji organicznych jak i nieorganicznych. Okład borowinowy poprawia ciepłotę ciała, dzięki czemu lecznicze składniki pasty bardzo łatwo zostają wchłonięte przez skórę, a zbędne substancje są szybciej wydalane z organizmu. Borowina posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Wspaniale pielęgnuje skórę, przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Masaż z okładem borowinowy to zabieg, który w swej klasycznej formie polega na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów: głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania czy wibracji. Zostają rozluźnione tkanki okołostawowe, więzadła, przykurcze. Po masażu , zostaje nałożony specjalny okład borowinowy, który powoduje przyspieszenie przepływu w tkankach, regenerują naskórek, uśmierzają ból, hamują postęp procesu chorobotwórczego, oraz ogólnie poprawiają kondycję i samopoczucie.

Wskazania do zabiegów borowinowych:

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych,
Zespół bólowy kręgosłupa,
Rwa kulszowa,
Zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia,
Stan po wysiłku fizycznym,
Przykurcze, niedowłady, porażenia,
Naciągnięcia i naderwania ścięgien,
Reumatoidalne zapalenie stawów,
Zapalenia i podrażnienia nerwów obwodowych i splotów nerwowych,
Nerwice, depresja,
Długotrwały stres.

cena masażu całościowego - 130 zł / czas : 120 min
cena masażu częściowego - 90 zł / czas : 70 min

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny polega na zastosowaniu odpowiednich technik powodujących usprawnienie przepływu limfy. Masaż ten połączony jest z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego .
Drenaż limfatyczny jest bezbolesny i działa relaksująco na cały organizm. Jest wiele wskazań do stosowania drenażu limfatycznego. Są to między innymi zaburzenia gospodarki wodnej i mineralnej organizmu, obrzęki, zastoje limfy , obrzęki, skrócenie czasu resorpcji siniaków, a także problemy z żylakami.

Przeciwwskazania:

obrzęki i wysięki w przebiegu ostrych stanów zapalnych,
niewyleczalne choroby zakaźne;
choroby nowotworowe;

Wszystkie stosowane techniki mają charakter przepychający. Wykonywane są płynnie miękko i w wolnym tempie z uwagi na bardzo wolny ruch chłonki. Obszar ciała objęty drenażem uzależniony jest od stanu chorobowego i jednostki chorobowej oraz od reakcji pacjenta na zabieg. Ilość zabiegów jest nieograniczona i zależy od postępów w leczeniu oraz rodzaju schorzenia. Drenaż limfatyczny można wykonywać codziennie.
Czas trwania:

dla drenażu częściowego maksymalnie 20 minut;
dla drenażu ogólnego maksymalnie 60 minut;

cena masażu całościowego – 140 zł / czas : 90 min
cena masażu częściowego - 80 zł / czas : 45 min