Refleksologia jest nauką o refleksach czy meridianach, znajdujących się w stopach, dłoniach, twarzy i głowie, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami naszego ciała. To co w naszym ciele jest nadpobudliwe lub nie domaga zostaje zrównoważone. Refleksologia nie jest masażem , a unikalną metodą ucisku kciukiem i palcami tych refleksów.
Pobudza nasz organizm do oczyszczania i jest bodźcem dla procesów samouzdrawiania.

W naszym ciele energia płynie w kanałach energetycznych zwanych "meridianami". Kiedy z różnych przyczyn zostają one zablokowane, dochodzi do osłabienia i rozregulowania organizmu. Każda najmniejsza część naszego ciała ma wpływ na całą resztę i nie można o tym zapominać.
Odkrywanie starych, naturalnych metod leczenia i dawno zapomnianych terapii pozwala mam na ponowne odkrycie dawno zapomnianej maksymy „W zdrowym ciele zdrowy duch”
Większość objawów i powszechnych dolegliwości można usunąć, często wraz z przyczynami -stosując regularne zabiegi refleksologiczne.

Co osiągamy przez refleksologię:

Refleksologia stóp

Refleksoterapia stóp jest skutecznym antidotum na stres, zwalcza ból głowy, kręgosłupa i innych części. Pomaga również poprawić jakość życia ludziom ciężko chorym. Pobudzenie tysiąca zakończeń nerwowych na stopach usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, pracę serca i układu krwionośnego, pracę wątroby, nerek i wszystkich narządów wewnętrznych. Jest to naturalny proces samoleczenia się organizmu.

Refleksolog stawiając za swój cel doprowadzenie pacjenta do fizjologicznego stanu równowagi – ZDROWIA, pobudza organizm do działania. Wyrównany zostaje przepływ życiowej energii Qi (czi), dochodzi do usprawnienia funkcji układów: nerwowego, krążenia oraz hormonalnego. Działa przeciwbólowo dzięki wydzielającym się po zabiegu endorfinom. Doskonale usuwa złogi krystaliczne w stopach oraz toksyny, przynosi obolałym stopom dużą ulgę i lekkość.
Refleksolog nie leczy, refleksolog poprzez homeostazę pobudza procesy samoleczenia.
Na zabieg przychodzimy przynajmniej jedną godzinę po jedzeniu.

cena: 70zł
czas: 60 min

Refleksologia twarzy i głowy

Refleksologia głowy i twarzy jest metodą terapii, według której stymulacja stref odruchowych na głowie i twarzy uaktywnia procesy samoregulacji i samouzdrawiania organizmu oraz jego detoksykację. Wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu. Jest więc skutecznym antidotum na stres i zaburzenia emocjonalne. Wskutek zabiegu dochodzi do odprężenia i likwidacji napięcia, działa przeciwbólowo.
U pacjenta zrelaksowanego łatwiej i efektywniej przebiega leczenie. Doskonale likwiduje złogi podskórne, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć i obrzęków twarzy, przynosi uczucie rozluźnienia i lekkości. Poprawia stan skóry twarzy, która staje się lepiej ukrwiona, zaróżowiona, bardziej sprężysta i elastyczna.
Zgodnie ze swoim przeznaczeniem i funkcją twarz jest fasadą naszej osobowości, obrazem naszej psychiki i emocjonalnych odczuć. Jako najbardziej wyeksponowana część naszego duchowego i fizycznego Ja, powinna i musi być odpowiednio traktowana.
Niestety nasze kłopoty fizyczne ciała zaczynają się niemal zawsze na skutek problemów psychicznych i emocjonalnych. Mają swój początek w narastającym złym samopoczuciu, stresach i przygnębieniach. Nie należy ich lekceważyć i zaniedbywać!

W dzisiejszych czasach nadmiernego pośpiechu połączonymi z niezliczonymi momentami niepewności i niepotrzebnego podenerwowania, refleksologia twarzy i głowy przyczynia się do:

Uspokojenia naszego systemu
Przejęcia przez nas kontroli nad naszymi emocjami i stanami duchowymi
Spokojnego reagowania na niespodzianki dnia codziennego
Powrotu do normalnego stanu zadowolenia emocjonalnego i fizycznego

Zabiegowi towarzyszy muzyka relaksacyjna lub medytacja z dźwiękami natury, przyjemny zapach olejków eterycznych i światło świec.

Cena: 70zł
Czas zabiegu: 60 min