Profesjonalne urządzenie wykorzystujące najnowocześniejszą technologię zastosowania energii świetlnej w zabiegach kosmetycznych. Bezinwazyjnie przenika przez skórę i jest absorbowane przez hemoglobinę (uszkodzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL dociera do komórek, a skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki.

Światło IPL umożliwia przeprowadzenie wyjątkowo skutecznych, trwałych oraz bezpiecznych zabiegów, które leczą i redukują różne defekty skórne, takie jak:

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernemu jej rozłożeniu. Objawiają się w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Zmiany te ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne (UVA i UVB).
Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.

cena: twarz – 98 zł
szyja, dekolt –98 zł
policzki - 98 zł

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy w znacznym stopniu redukuje widoczne oznaki starzenia. Drobne zmarszczki, plamy barwnikowe, rozszerzone i popękane naczynia, utrata naturalnej sprężystości skóry zostają usunięte. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory.

Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez laser IPL usuwa wszystkie niepożądane zmiany na skórze.
Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczasowych metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

cena: twarz – 98 zł
szyja, dekolt –98 zł
dłonie – 98 zł

Redukcja zmian naczyniowych i rumienia

Zabieg przeznaczony jest dla osób z popękanymi naczyniami krwionośnymi oraz z tendencją do ich pękania. Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu. Drobne, pojedyncze naczynia znikają już po jednym zabiegu.

Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba średnio od 1 do 5 zabiegów (jednak zadarza się, że trzeba wykonać większą ilość zabiegów) wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.
Należy zaznaczyć ,że IPL- em jesteśmy w stanie zamknąć tylko płytkie naczynka tzn., takie, które powstały na skutek: zmian temperatury (gorąco, zimno), intensywnego i stresującego trybu życia, nieprawidłowej diety, stosowania używek (mocna kawa, herbata) częstych kąpieli słonecznych .

cena: twarz- 98 zł

Trądzik

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry , działając na gruczoły łojowe i ograniczając produkcję sebum. Światło lasera ma również właściwości odkażające i obkurczające pory. Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Energia laseru IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne , działając podobnie do antybiotyków. Zabiegi wykonywane za pomocą IPL nie mają skutków ubocznych i nie wymagają rezygnacji z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie przykrych objawów trądziku i dłuższe okresy poprawy.

Aby uniknąć niepożądanych następstw należy bezwzględnie zastosować się do wskazówek, a w szczególności:

opisać dotychczasowe metody leczenia i ich skuteczność
zgłosić przyjmowanie jakichkolwiek lekarstw, gdyż niektóre z nich mogą powodować reakcje fotouczulające
w czasie zabiegu nie patrzeć na promienie lasera i pole operacyjne bez okularów ochronnych lub spod nich, gdyż może to spowodować nieodwracalne konsekwencje okulistyczne. Mimo okularów ochronnych nie wolno otwierać oczu w czasie zabiegu
bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy).

Zasady postępowania po laserowym leczeniu trądziku:

zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie. Wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu
nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez jeden miesiąc po zabiegu
nie wolno stosować: leków uczulających na słońce - dziurawca i nagietka kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu)
przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu
nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem
nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
2 - 3 razy dziennie stosować krem alantan, bephanten lub panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry) każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg.
zalecana seria: 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

czas: 30 min
cena zabiegu na twarz – 98 zł
cena zabiegu na szyje , dekolt – 98 zł

Trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserem IPL to usunięcie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa jest skuteczna, bezinwazyjna i bezpieczna. Energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa.

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa.
Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w równym tempie i tym samym czasie.

DEPILACJA LASEROWA JEST SKUTECZNA TYLKO DLA WŁOSÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W FAZIE WZROSTU (anagen)
Poszczególne trzy fazy rozwoju włosa:
1. Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem).Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
3. Faza spoczynku (telogen) - polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny

Zrozumienie podstaw anatomii i cyklu wzrostu włosów jest ważnym czynnikiem w skutecznej redukcji zbędnego owłosienia. Mieszki włosowe mogą zostać zniszczone tylko w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować ten procent włosów, który aktualnie jest w fazie wzrostu (anagen).
Ponieważ te trzy stany wzrostu włosa odbywają się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów.
Czas, aby włos przeszedł przez te etapy, jest różny, zależny m.in. od koloru włosów, typu skóry oraz miejsca na ciele pacjenta. Stąd wynika i ilość zabiegów (zazwyczaj od 3 do 6) i odstępy czasowe, które ustala się z pacjentem już w trakcie leczenia.
Na większości miejsc ciała pierwsze trzy zabiegi należy wykonywać co 4-6 tygodni. Pozwala to na wychwycenie większości włosów w fazie anagenu.

Jednak po trzecim, czasami czwartym zabiegu nie należy wykonywać następnych do czasu, aż nie pojawi się odrost. Wynika to stąd, że włosy po zabiegu przechodzą w fazę uśpienia, po czym zaczynają rosnąć równo. Oznacza to, że nastąpią okresy, gdy na skórze nie będzie żadnych włosów, a potem przyjdzie czas, kiedy pojawi się ich duża ilość równocześnie. I ów moment - faza anagenu - jest idealną chwilą do kolejnego zabiegu.

Ten synchroniczny odrost może nastąpić w dwa do pięciu miesięcy po zabiegu, ale jest różny dla różnych obszarów ciała. Dlatego też kolejne zabiegi należy przeprowadzać w ściśle ustalonych terminach.
Ciemniejsze i grubsze włosy typowo wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie.

Po i przed zabiegiem należy unikać słońca przez 2 tygodnie, gdyż każdy kontakt z promieniami słonecznymi może się skończyć trwałym przebarwieniem.

W celu wyeliminowania wszelkich wątpliwości i ewentualnych przeciwwskazań zabiegi poprzedzone są bezpłatną konsultacją.

cena : 98 zł ( każda część ciała )