W naszym klimacie, często odczuwamy brak światła słonecznego. Nawet kilka minut w świetle sztucznego słońca, zwłaszcza zimą może poprawić humor. Dzieje się tak dlatego, że światło pobudza wytwarzanie hormonów szczęścia - endorfin. Dlatego opalanie w solarium to poprawa samopoczucia i relaks. Promieniowanie emitowane przez lampy solaryjne uruchamia produkcję witaminy D, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dobrze wpływa na nasz system nerwowy, wzmocnia kości oraz często pomaga w leczeniu problemów zdrowotnych takich jak np łuszczyca czy trądzik.

Rozsądne opalanie się w solarium jest bezpieczne, jeśli dawka promieniowania jest ściśle określona i jeżeli zostanie dopasowana do indywidualnego typu skóry.
Pamiętajmy , że słońce pobudza ciało i dusze Daje nam równomierną, trwałą opalenizna oraz radość życia .

OPALANIE NATRYSKOWE

TWÓJ PRZEPIS NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ OPALENIZNĘ CZYLI OPALANIE NATRYSKOWE

Jest to zabieg opalająco – pielęgnujący, dający efekt naturalnej opalenizny bez szkodliwych promieni UV i wysuszania skóry. Polega on na równomiernym rozłożeniu delikatnej mgiełki brązującego płynu na skórze. Zawarte w płynie opalającym składniki nawilżają i odżywiają skórę, a także zapobiegają zwiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Jest to najzdrowszy i najnowocześniejszy sposób opalania nazywany przez niektórych SŁONECZNYM SPA. Działa tylko na warstwę rogową naskórka i eliminuje ryzyko, z którym związane jest opalanie na słońcu lub w solarium. Dlatego też, zabieg opalania natryskowego jest bezpieczny dla każdego z nas, nawet dla kobiet w ciąży, dla osób po operacjach, z bliznami, bielactwem czy dla osób z bardzo jasną karnacją, które nie mogą korzystać z solarium. Polecane dla wszystkich a szczególnie dla osób z płytko unaczynioną skórą, ze znamionami barwnikowymi, z bliznami oraz dla osób z bardzo jasną karnacją.
Kolor opalenizny intensywnieje do około 8 godzin po nałożeniu preparatu.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
• Wykonujemy peeling całego ciała w dniu zabiegu lub dzień przed zabiegiem. Peeling ma na celu usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka, aby preparat dotarł głębiej, co przedłuży nam opaleniznę.
• Skóra do zabiegu powinna być czysta. Wskazane jest zmycie makijażu i kąpiel w domu przed przyjściem do salonu, w celu usunięcia wszelkich kosmetyków, balsamów, kremów, które stwarzają tłustą barierę dla aplikowanego płynu i brak efektu opalenia.
• Zaleca się przyjście na zabieg w ciemnych, luźnych rzeczach, ponieważ po zabiegu ciało będzie pokryte ciemnym płynem. Wysoka jakość płynu nie pozwoli jednak na trwałe zabarwienie ubrań, a wszelkie ślady schodzą od ciepłej wody lub po zwykłym praniu.
• Ewentualne depilacje powinno się wykonywać 24 godziny przed zabiegiem.
• Jeśli chcemy wyglądać pięknie na szczególną okazję, najlepiej opalać się na dwa lub jeden dzień przed wielkim wyjściem
Jak przebiega zabieg?
• Polega on na równomiernym rozłożeniu delikatnej mgiełki brązującego płynu na skó-rze za pomocą specjalnego urządzenia. Zajmuje to ok. 15-20 min, po czym ciało zostaje osuszone strumieniem ciepłego powietrze, co zajmuje dodatkowo około 10 min.

PO ZABIEGU (DO PIERWSZEJ KĄPIELI)
• Przez 6-7 godzin po zabiegu nie należy brać prysznica, korzystać z sauny, ćwiczyć oraz wycierać się zbyt energicznie. Po upływie tego czasu możesz wziąć prysznic i cieszyć się z równomiernej opalenizny, która jest już w tym momencie wodoodporna. Ważne jest także, aby regularnie nawilżać skórę oraz unikać basenów kąpielowych, ponieważ chlor może spowodować wybielenie opalenizny.
• Nie wycieraj nałożonego preparatu
• Ubierz się w luźne ubranie. Nie zakładaj jasnych ani obcisłych ubrań
• Nie nakładaj kremu, balsamu, dezodorantu, makijażu
• Po upływie tego czasu należy wziąć prysznic i nawilżyć skórę. Pielęgnacja ma wpływ na trwałość opalenizny. Stosowanie brązujących balsamów, mydła nawilżającego przedłuża ją.
Do mycia nie stosować ostrych gąbek.
W celu pozbycia się resztek opalenizny, wykonać peeling ciała.

Jak długo utrzymuje się opalenizna ?
Można oczekiwać, że opalenizna będzie utrzymywała się do 5-6 dni w zależności od rodzaju skóry oraz sposobu przygotowania się. Regularne nawilżanie przedłuży czas utrzymania się opalenizny.

PO PIERWSZEJ KĄPIELI
• Przy pierwszej kąpieli zmyj bronzer ze skóry.
• Pod prysznicem nie używaj gąbek ani peelingu
• Unikaj jacuzzi, sauny, długich, gorących kąpieli i basenów
• Nie wykonuj depilacji woskiem

cena:
całe ciało - 90 zł
połowa ciała - 60 zł
dekolt, szyja, twarz - 40 zł

SOLARIUM LEŻĄCE

ERGOLINE TURBO ULTRA POWER 600 AVANTGARDE
Solarium Ergoline jest zaprojektowane w ścisłej współpracy z dermatologami. Dzięki swojej zoptymalizowanej geometrii lampy Ultra osiągają jeszcze większą wydajność transmisji i odbicia światła. Wraz z pokrytymi specjalną powłoką filtrami VIT zapewniają one odbijanie tylko tej części spektrum promieni UV, która rzeczywiście odgrywa rolę w procesie opalania. Efektem tego jest mniejsza ilość ciepła i łagodne światło UV. Intensywność chłodzenia ciała jest przy tym automatycznie dostosowywana do rosnącej temperatury podczas opalania, który można w każdej chwili płynnie regulować .Dodatkowych wrażeń dostarcza tu futurystyczne wzornictwo i ergonomiczny kształt.

Solaria ERGOLINE TURBO ULTRA POWER 600 AVANTGARDE posiadają:

 • klimatyzację i redukcja hałasu
 • profilowaną i bardzo wygodną leżankę dopasowaną do kształtu ciała
 • możliwość regulacji natężenia opalania lamp na twarz w technologii filtrów VIT
 • dwa niezależne i regulowane nawiewy
 • wyświetlacz czasu opalania
 • muzykę
 • przewodnik głosowy ułatwiający korzystanie z urządzenia objaśniając każdą funkcję solarium
 • certyfikat bezpieczeństwa


Solarium ERGOLINE znajduje sie naszym Studiu Solaryjnym w sąsiedztwie recepcji. W urządzeniu zastosowano 50 lamp o mocy 160 W , 4 opalacze twarzy 500 W z flitrami VIT oraz 5 opalaczy ramion. Lampy posiadają bardzo wysokim współczynniku UVB/UVA (*), zapewniające bardzo głęboką i intensywną opaleniznę.

*Promienie UVB powodują wytwarzanie melaniny, odpowiedzialnej za pigmentację, natomiast promienie UVA odpowiedzialne są za pigmentację bezpośrednią. Im wyższy współczynnik UVB/UVA , tym głębsza i trwalsza opalenizna, natomiast gdy współczynnik ten jest zbyt niski - opalenizna jest szybka ale stosunkowo krótkotrwała , a w skrajnych przypadkach występuje zjawisko tzw. szarej opalenizny ( nie ma efektu złocistego brązu, opalenizna jest nietrwała )

cena : 1 min – 1,3 zł

SOLARIUM STOJĄCE

TUBA RINGO 1200
Idealne solarium dla osób z klaustrofobią. Skrócony czas opalania i bezpieczeństwo. W tubie opalającej można posłuchać muzyki, obracać się do woli i korzystać z uchwytów na ręce, dzięki czemu będziemy równomiernie opaleni z kazdej strony. Bardzo istotna dla komfortu jest także wentylacja zapewniająca przyjemny chłód na ciele.

Wyposażenie:

Sportaredo Ringo 1200

 • nowoczesna tuba
 • bezwzględna higiena
 • lampy o mocy 160W
 • lampy wysokociśnieniowe 8 szt. x 610W
 • krótki czas opalania
 • klimatyzacja
 • muzykę
 • certyfikat bezpieczeństwa


Solarium znajduję się w części basenowej. W przerwie pływania można zarzyć kąpieli słonecznej . Do solarium nalezy wchodzic po kilkuminutowym relaksie na plaży. Przed wejściem należy zdjąć kostium kąpielowy i osuszyć ciało ręcznikiem, a po kąpieli słonecznej należy zrelaksować się kilka minut w celu wyrównania temperatur przed powtórnym wejściem do wody.

cena : 1 min – 1 zł

Aby wizyta w studiu solaryjnym była prawdziwą przyjemnością, trzeba pamiętać o kilku rzeczach:
- Czy opalanie wstępne przed urlopem ma sens?
Opalanie wstępne przed urlopem ma sens! Musimy przygotować skórę na mocne słońce w czasie urlopu i dać jej czas na wytworzenie naturalnej ochrony potrzebnej już w trakcie urlopu.

- W makijażu na łóżko opalające?
Kategorycznie nie! Makijaż zamyka pory w skórze twarzy. Promienie UV pochodzące z łóżka opalającego otwierają pory, wskutek czego oprócz światła do skóry wnikają także wywołujące alergie składniki makijażu.

- Prysznic po solarium?
Pogląd, że odświeżający prysznic po solarium zmywa i ściera opaleniznę, jest fałszywy. Opalenizna powstaje w skórze, a nie na skórze. Pielęgnowanie skóry przy użyciu prysznica i kremu nawilżającego tylko spowoduje, że opalenizna nabierze wyrazu .

- Lekarstwa i solarium jednocześnie?
O niektórych lekarstwach wiadomo, że zwiększają wrażliwość skóry. Prawdopodobieństwo takie jest szczególnie duże w przypadku antybiotyków, sulfonamidów, leków psychotropowych, środków uspakajających, leków przeciwcukrzycowych i moczopędnych. W razie wątpliwości należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby potem bez ryzyka delektować się kąpielą słoneczną.

SŁONECZNA KRAINA (ŁĄKA)

Dla zwolenników zdrowej, delikatnej opalenizny, posiadamy w swojej ofercie innowacyjne urządzenia, dzięki którym stworzyliśmy niesamowitą atmosferę w miejscu określonym mianem “Słonecznej Krainy" znanej rownież jako "Słoneczna Łąka”.
Po raz pierwszy można uzyskać naturalny efekt opalania, nie leżąc bezpośrednio pod jednostką opalającą, jak w tradycyjnym solarium, niemalże bez ruchu. “Słoneczna Kraina” zapewnia relaks , gdyż element opalający umieszczony jest pod samym sufitem, Pozwala to na przyjęcie wygodnej, niczym nie skrępowanej pozycji, a tym samym na pełne odprężenie fizyczne i mentalne.
Jest to idealne przygotowanie skóry na letnie słońce, zwłaszcza po ubogich w światło zimowych miesiącach, ale także doskonały sposób na poprawienie sobie nastroju.
Badania naukowe potwierdzają ogromne zalety zdrowotne dobrze dawkowanych promieni ultrafioletowych dla ciała i umysłu. W odróżnieniu od tradycyjnej komory solarium, wysokocisnieniowe lampy pozwalają nawet na godzinne opalanie, a diamentowe szkło chroni przed szkodliwymi promieniami UV i pozwalają na dużo łagodniejszą, przyjemniejszą i zdrowszą formę opalania. Nowa technologia opalania oparta jest na promiennikach emitujących bezpieczne dla naszej skóry długości fali świetlnej. Jest to najbezpieczniejsza forma uzyskania ładnej i trwałej opalenizny, zbliżona do warunków opalania w naturalnych warunkach słonecznych.
Podczas opalania, leżycie Państwo na wygodnych leżakach, delektujecie się miłym, śródziemnomorskim ciepłem, słuchając relaksującej muzyki samotnie lub we dwoje. Można miło spedzic czas na luźnej rozmowie lub zanurzyć się w interesującej lekturze.

Słoneczna Kraina znajduję się w części SPA przy aleji " KRAINA SŁOŃCA I WODY"

“Słoneczna Kraina” to wspaniały sposób na piękny wygląd, poprawę kondycji skóry, oraz odprężenie dla ciała i umysłu.


cena 15 min - 18 zł, 20 min - 20 zł, 30 min - 25 zł